Seferihisar’da emlak yatırımı karlı mı?

Seferihisar’da (Sığacık, Akarca, Ürkmez vs) ev almak iyi yatırım mı?

Günümüzde artık insanlar büyük şehirden kaçmanın yollarını arıyorlar, nerdeyse çaresizce..

Pekiyi, neden herkes büyükşehirlerde? Çünkü geçim derdi var.. Adam (ve kadın) para kazanıp evine bakacak.. Aynı gelir imkanını küçük yerde bulamıyor garibim..  Bir de çoluk çocuğun okul durumu var tabii.. Bu mecburiyetler olmasa çoğunu bir dakika bile tutamazsın…

Şimdi, büyükşehirde oturmak bayağı külfetli tabii… Ev fiyatları roketlemiş durumda örneğin.. Mesela Neymiş Bağdat caddesine yani ana caddeye yakın bir vasat daire düşünün..  Herhalde 500 binlerden filan kapı açılıyordur.. Ne özelliği var? Çarşı, pazar, vasıta, yol filan var..

Aynı parayla Seferihisar’ın AKARCA mevkiinde mavi bayraklı denize 50 metre mesafeden az 4 adet villa tipi ev alıyorsun.. Hem de evin 2-3 misli büyüklüğünde müstakil bahçe içinde.. Giy deniz terliklerini git masmavi mavi bayraklı sularda doyana kadar yüz, güneşlen.. Bu arada mis gibi tertemiz havası sayesinde de bol oksijen al, yaşamını uzat..

Üstelik buralarda, İstanbul’da olduğu gibi çılgın hatta vahşi bir trafikten eser yok.. Zaman olur araba geçmez yoldan 1-2 dakika..

Yani yaşam kolay mı kolay? Tabii ki ulaşım masrafları filan da nerdeyse yok denecek kadar az olmuş oluyor..

“İyi de büyük alışveriş merkezinde birşeyler bakmak istersek ne yapacağız peki” diye sorabilirsiniz tabii ki.. Seferihisar’da tabii ki Migros 2M, Tansaş ve diğer marketler var.. Ama illa da AVM diye tutturanlar için, minibüse atladın mı 45 dakika sonra Narlıdere’desin.. İstediğini kadar AVM vesaire mevcut.. yap alışverişini dön yine “SAKİN” mekanına..

Şimdi, şu soru akla gelecektir; “Buradaki yatırım çok değer kazanır mı kısa sürede?” vesaire..

Şu etapta buranın Türkiye’nin en önemli spekülatif lokasyonu olduğunu söylemek yanlış ve yanıltıcı olur.. Gerçi, Seferihisar’ın mahallesi olan Sığacık (ki deniz kenarında marinası filan mevcut) daha bir yatırım amaçlı düşünülebilir.. Yani burada evler tabii daha kıymetli zira küçük bir Marmaris burası.. Fakat Marmaris gibi bozulmamış, yağmalanmamış.. Bir defa yüksek binalara katiyetle izin vermiyor belediye, dokusu filan bozulmasın diye..

Akarca ise, demin bahsettiğimiz deniz kenarı villalarının olduğu semt.. Burada resmen cennetten bir bölüm yaşayabilirsiniz.. Huzurlu ve sağlıklı bir şekilde.. Tabii, Sığacık’ da ki yerler bittiğinde Akarca daha da değer kazanacak çünkü burada mülk almak durumunda olacak insanlar…

Velhasıl, gelin bir de kendiniz görün buraları derim, sağlıklı, huzurlu ve düzgün bir yuva arayanlara…

http://www.sakinsehirseferihisar.com/ sitesinden alıntıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*